Çerez Örnek

Misyon/Vizyon

Misyonumuz ve Vizyonumuz

Misyon

Ege Üniversitesi Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü edebiyat ve sosyal bilimler eğitimi aracılığıyla öğrencileri entelektüel potansiyellerinin en yüksek aşamasına ulaştırmayı hedefler. Edebiyat, dil ve ilgili beşeri bilimlerin çalışılması öğrencileri hem kendi kültürlerinin hem de diğer kültürlerin fikirlerini, tutumlarını ve değerlerini anlamada gerekli becerileri kazanmasını sağlar. Programın amacı, öğrencileri sosyal bilimlerin pek çok alanında eleştirel analiz yapma yeteneklerini geliştirmek ve fikirlerini sözlü ve yazılı olarak ifade edebilmelerini sağlamaktır. 

Vizyon

İçinde bulunduğumuz uluslararasılaşma ve internet çağında sınırların ve limitlerin önemi azaldığından, ilgili edebi ce kültürel çalışma disiplinlerini bir araya getirmek uygun görünmüştür. Küreselleşme çağında, bölümümüz hem Amerikan hem de uluslararası gündemine iç görü sağlayan geniş çaplı ders seçenekleri sunuyor. . Bu müfredatın sonucu ise dünya üzerinde karşılaştırmalı bir perspektifin teşvik edilmesidir.

Seneler içinde, mezunlarımızın işletme finansmanı, hükümet, uluslararası ilişkiler, eğitim, medya, teknoloji ve sanat gibi daha pek çok alanda hem Türkiye’de hem de yurtdışında kamu kuruluşları ve özel kuruluşlarda üretken bir kariyer sağladıklarını gördük.  

 

 


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ